Liečba psoriatickej artritídy je komplexná a vyžaduje si úzku spoluprácu pacienta, reumatológa a viacerých špecialistov (dermatológ, internista, oftalmológ atď.). Hlavným cieľom je potlačenie kĺbových a kožných prejavov, navodenie pokojového štádia (remisie) alebo aspoň spomalenie postupovania ochorenia, udržanie funkčného stavu a liečba pridružených ochorení (napríklad vysoký krvný tlak, obezita).
Nesteroidové antiflogistiká (NSA) majú podobný význam aj využitie ako pri reumatoidnej artritíde. Použitie kortikoidov je v prípade psoriatickej artritídy menej vhodné vzhľadom na možnosť zhoršenia kožných prejavov. Opodstatnené sú v prípade vysokej aktivity psoriatickej artritídy na krátkodobú liečbu vo forme tabliet.
Ďalšou možnosťou je aplikácia kortikoidov priamo injekciou do postihnutých kĺbov s prihliadnutím na zásady už spomenuté pri reumatoidnej artritíde. Z chorobu modifikujúcich liekov (DMARDs) je liekom voľby metotrexát, ak nie sú prítomné kontraindikácie. Cyklosporín A je takisto účinným liekom s dobrým efektom aj na kožné prejavy. Pri nemožnosti podania alebo neúčinnosti týchto liekov je možná liečba leflunomidom, a pri ľahších formách ochorenia i sulfasalazínom. Rezistentné formy psoriatickej artritídy si vyžadujú biologickú liečbu. V súčasnosti sú k dispozícii viaceré lieky s výborným efektom na potlačenie aktivity ochorenia – inhibítory TNF -alfa, interleukínu 12/13 a 17 a blokátor enzýmu fosfodiesteráza -4.
Nefarmakologická liečba
Rehabilitácia, metódy fyzikálnej liečby i podporná liečba (dlahovanie, ortézy, chirurgická liečba) podliehajú podobným princípom ako u reumatoidnej artritídy. Na liečbu kožného nálezu sa využíva i fotochemoterapia. Jej indikácia a manažment spadá do pôsobnosti dermatológa.